Kategoria: 2012 gniew ojca


Marek Oramus o powieści

Jak co roku o tej porze nawiedzają nas cenne refleksje o tym, jak długi wydaje się nowy rok na początku stycznia – i jak szybko zleciał ten stary. Nie od rzeczy będzie więc pomyśleć, co nas czeka pod koniec roku przyszłego, a konkretnie 21 grudnia o godzinie 11.21.

Czytaj dalej

Bartosz „Zicocu” Szczyżański o Dzieciach Boga

Tym, co najlepiej zapamiętam z drugiego tomu 2012 jest erudycja autora. Nie jest to bynajmniej wiedza typowo książkowa, która przejawia się w kolejnych danych statystycznych (choć i te się pojawią), ale masa anegdot i ciekawostek, które często mają jak najbardziej merytoryczny charakter – a przy tym doskonale bawią.

Czytaj dalej

Najlepiej przeczytać przed

Większość księgarni internetowych oferujących powieść „2012: gniew ojca” ogranicza informację do notki od Wydawcy „Solaris”. Lecz nie „Dobre Książki Ezoteryczne”, która pokusiła się o indywidualny komentarz.

Czytaj dalej

Recenzja Pawła Golenia

Skusiłem się ostatnio na książkę 2012: Gniew Ojca. Choć widywałem ją w księgarni od pewnego czasu, jakoś omijałem ją szerokim łukiem. Rok 2012 w tytule sugerował kolejnego katastroficznego gniota, ale… nie osądzaj książki po okładce, w tym przypadku po tytule

Czytaj dalej